Jak uchronić rower przed kradzieżą - 6 skutecznych sposobów!

Jak uchronić rower przed kradzieżą - 6 skutecznych sposobów!

Redakcja

2017-08-08

brak komentarzy

Rower staje się coraz popularniejszym pojazdemjak  zabezpieczyć  rower

– zarówno w przypadku wycieczek za miasto, i w funkcji codziennego środka transportu. mimo wszystko wraz ze sławie rowerów wzrasta też dawkę kradzieży. Co wykonać, aby skutecznie zabezpieczyć nasz jednoślad? Różne zabezpieczenia Istnieją różne rodzaje zapięć, zabezpieczających rowery. Co prawda uparty złodziej znajdzie sposób na sforsowanie każdego z tych nich, mimo wszystko w naszym interesie leży, by jak zwłaszcza utrudnić mu to zadanie. Z pewnością pozostawienie roweru bez stosowania antykoncepcji – nawet, gdy wchodzimy wyłącznie na chwilę do sklepu – bywa niedopuszczalne – nasz rower zostać może łatwym łupem. opłaca się wybrać takie zapięcie, które pozwoli odstraszyć rabusia i spowoduje, by taki zostawił nasz rower w spokoju. - Jedną z najpopularniejszych i najtańszych metod zabezpieczenia okazują się linki albo spirale. Nie bywa to oczywiście rozstrzygnięcie nie do sforsowania, mimo wszystko w licznych przypadkach mogą zniechęcić rabusia. Zaletą owej metody bywa to, że linki i spirale okazują się lekkie – poprzez co nie trzeba jeździć z dodatkowym obciążeniem (jak ma to miejsce w przypadku zapięć łańcuchowych), a do tego okazują się one elastyczne i długie – dzięki czemu możemy przypiąć rower nawet do nietypowych elementy – np. do ogromnego drzewa. Dostępne okazują się wiązania zarówno na kluczyk, i na szyfr. - Jednym z zwłaszcza chwalonych i 8 sposobów, jak uchronić rower przed kradzieżą docenianych bywa zapięcie rodzaju U-lock, czyli stalowa rama zagięta w kształcie głoski U. bywa to zapięcie stosunkowo trudne do sforsowania – jego wadą bywa to, że nie zawsze się sprawdza (na przykład gdy nie ma w pobliżu typowego stojaka). - Łańcuchy, zwłaszcza z hartowanej stali okazują się jednym z trudniejszych zabezpieczeń do sforsowania – ich wadą bywa za to wysoka cena i stosunkowo wielka waga (zwykle kilka kilogramów). O czym powinniśmy posiadać na uwadze? W przypadku zabezpieczenia roweru liczy się zarówno odpowiednia metoda przypięcia roweru, i szczypta ostrożności i zdrowego rozsądku. Zostawiając rower należy posiadać na uwadze o kilku istotnych kwestiach - Jeśli zostawiamy rower bez opieki, unikajmy pozostawiania go w odludnych miejscach. Klatki schodowe i piwnice to miejsca, w których złodziej ma idealne warunki do eksperymentów. Jeżeli to możliwe, wybierajmy miejsca, w których bywa wielki ruch – dzięki temu bywa szansa, że potencjalny złodziej nie zaryzykuje próby kradzieży. Złym pomysłem bywa też pozostawianie roweru na balkonie – dla zdeterminowanego rabusia nawet to musi to stanowiło problemów. - dobrym pomysłem bywa przechowywanie roweru mieszkaniu – mimo wszystko aby uniknąć zagracenia, opłacalne jest zawiesić go na ścianie  na specjalnych uchwytach.zabezpieczenia  rowerowe

Pech może napotkać niestety każdego z nas,

 

dlatego w przypadku gdy nasz rower wpadnie w niepowołane ręce, powinniśmy szybko zgłosić taki fakt w najbliższym komisariacie. alt2 Policjanci wielokrotnie łapią złodziei na rozgrzanym uczynku oraz odnajdują miejsca, w których składowany okazuje się kradziony sprzęt. Jeżeli oznakowaliśmy wcześniej nasz dobytek, to w przypadku rozbicia „dziupli”, w której nasz rower się znajdzie, policja nam go zwróci. Jeżeli mieszkamy w dużym mieście, a nasz rower został skradziony oraz kwestia zgłoszona na policję, opłaca się przejść się na organizowaną w okolicy giełdę/targowisko, gdzie złodzieje mogą próbować odsprzedać kradzione rzeczy – wśród nich może znajdować się oraz nasza, w takim przypadku należy wezwać policję. Moda na rowery panuje od dawna. Na ulicach spotykamy mnóstwo rowerzystów, a ich liczba z roku na rok wzrasta. pora jesienno-zimowy, kiedy pogoda nie umożliwia na swobodną przejażdżkę, idealnie nada się na kupno lub wymianę sprzętu, też na dokupienie przeróżnych gadżetów, dzięki którym bez wyjątku skompletujemy oraz przygotujemy nasz jednoślad do sezonu. Przede wszystkim pamiętajmy o kwestii bezpieczeństwa, ponieważ okazuje się ona jednym z najważniejszych produktów świadomego rowerzysty. Co kradnie złodziej? Na taki temat da się napisać każdą powieść. Z listy wszystkich rzeczy moglibyśmy mimo wszystko wymienić jedną, którą doskonale znacie, oraz którą złodzieje szczególnie sobie upodobali – rowery. Jak uchronić się przed stratą dwóch kółek oraz co robić, gdy mimo wszystko złodziej nas przechytrzy? Rower to jeden z najpopularniejszych specyfików transportu, który służy nam już od szczególnie licznych lat. Jedni z nas dojeżdżają nim do alt3 pracy zawodowej zawodowej lub szkoły, inni jeżdżą rekreacyjnie, a niektórzy profesjonalnie, biorąc udział w zawodach.

Gdy rozpoczyna się pora rowerowy, w sklepach czy na giełdach spotkamy mnóstwo ludzi,zapięcia  rowerowe

które poszukują pojazdów idealnych dla siebie. Różnią się one wyposażeniem, rodzajem oraz stylistyką, ale przede wszystkim ceną. Choć na rynku okazują się dostępne modele za paręnaście tys. zł., to mimo wszystko prawie każdy z nas może sobie pozwolić na kupno roweru. To mimo wszystko nie wszystko, co okazuje się potrzebne do jazdy z wyjątkiem takich dodatków jak dzwonek, lusterko czy bidon na napoje, każdy rowerzysta może zatroszczyć się o odpowiednie zabezpieczenia, które uchronią cenny dobytek przed kradzieżą. Policyjne statystyki z miesięcy od stycznia do lipca ubiegłego roku wyraźnie pokazują (ponad 6 tys. zgłoszeń), że rower to łakomy kąsek dla złodziei, których bezczelność wielokrotnie nie zna granic. Jednoślady giną w galeriach miast, z posesji czy klatek schodowych, jak się przed tym uchronić? 1. Znakowanie roweru 1 krokiem po zakupie nowoczesnego, lub używanego roweru okazuje się jego oznakowanie. W przypadku kiedy rower z drugiej ręki przeszedł już taki przebieg, powinniśmy od sprzedawcy wziąć rachunek lub inny dokument potwierdzający legalność naszego sprzętu. Jeżeli pojazd przenigdy nie był znakowany, da się wykonać to w komendzie policji. Akcje znakowania organizowane okazują się zazwyczaj cyklicznie oraz naprawdę opłaca się wziąć w alt4 tym udział. Na ramie naszego roweru zostanie wybity numer ewidencyjny, po którym w prosty sposób okazuje się da się ustalić właściciela. 2. Blokady zabezpieczające najbardziej znaną formą zabezpieczenia roweru okazuje się użycie linki, łańcucha lub u-locka, który przymocujemy np. do stojaka. dawka dostępnych jak na przykład zabezpieczeń okazuje się naprawdę wielka, ale należy mieć na uwadze, że tanie rozwiązania będą szczególnie nieskuteczne. Złodzieje planujący kradzież rowerów mogą posiadać przy sobie obcinaczki, które z tanimi blokadami poradzą sobie bez minimalnych problemów. świetnie więc wydać trochę większą kwotę oraz posiadać gwarancję, że zakupiona poprzez nas linka lub łańcuch nie oprą się tak prosto ostrzu. Porównanie kilku egzemplarzy blokad można zobaczyć na poniższym filmie. W niektórych rowerach, szczególnie miejskich, w tylnych kołach odszukamy oryginalnie montowane blokady zamykane na klucz. Po jej zatrzaśnięciu złodziej nie okazuje się ruszyć rowerem, ale też w przypadku zgubienia kluczyka, wielki problem może posiadać właściciel jednośladu. Choć to dobre rozstrzygnięcie, ; ono być jedynym. U-lock, rodzaj zabezpieczenia, który bywa w stanie już samym własnym wyglądem zniechęcić rabusia, to stalowy pałąk w kształcie głoski „U”. Przekłada się go poprzez ramę i mocuje do wybranego elementu w miejscu, w którym chcemy pozostawić rower. Godne polecenia U-locki możemy zakupić już w granicach 100 zł. najistotniejsze bywa to, aby stal, z której wykonane bywa ochrona, była odpowiednio utwardzana i by pałąk posiadał średnicę przynajmniej 12 milimetrów.  


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness