Bieganie w plenerze - jak się ubrać w zależności od warunków atmosferycznych?

Bieganie w plenerze - jak się ubrać w zależności od warunków atmosferycznych?

Redakcja

2017-08-08

brak komentarzy

  150 letnia historia kurtki jeansowej jest naprawdę imponująca. jak  się  ubrać  od  biegania

Na samym początku wytwarzana dla potrzeb amerykańskich farmerów czy robotników. Wygodne trampki połączone z kloszowaną spódnicą, a do tego jeansowa kurtka to iście filmowa stylizacja. Też macie odczucie jakbyście przeniosły się do filmu Grease? Dzięki takiej stylizacji da się się prezentować jak Sandy! zapewne większość z was ma już swoje przyzwyczajenia i świetnie wie, w czym biegać w konkretną pogodę. mimo wszystko mnóstwo czytelników tego bloga to osoby początkujące i do nich kieruję taki artykuł. Będą też kolejne, nareszcie mamy jeszcze zimę, wiosnę i lato. Więc w co się ubrać do biegania jesienią? W co opłaca się zainwestować a co bywa wyłącznie stratą pieniądze Dla mnie podstawowym elementem odzieży w jesień bywa bielizna termiczna. Szczególnie mam tu na sądzi część górną, czyli obcisłą koszulkę z długim rękawem, która zagwarantuje nam ściskanie ciepła i odprowadzi błyskawicznie wilgoć na zewnątrz. Naprawdę nie wyobrażam sobie biegania w chłodne dni w czymś innym. Co więcej bywa to dość tani kupno. Osobiście biegam w koszulce termicznej firmy Brubeck. Mam też kupioną w Decathlonie w dziale narciarskim.

Obie kosztowały mnie poniżej 100 zł (za sztukę), m biegania " src="a" />

am je już 2 dekady i cały pora doskonale wywiązują się ze własnej funkcji. jedynie pamiętajcie, koszulka powinna być obcisła, wyłącznie wtedy okaże się odpowiednio odprowadzała pot! Mamy już bieliznę termiczną na górze, dziś wypada zarzucić pewną wiatrówkę. Pamiętajcie, że waszym wrogiem jesienią nie bywa samo zimno, ale przeważnie mrożący wiatr i deszcz. oraz jak bym miał zainwestować większe oszczędności, to właśnie kurtka biegowa byłaby odzieżą, na którą bym nie żałował. musi posiadać przede wszystkim trzy funkcje. Być wiatroodporna, ochraniać przed deszczem i oddychać. Trudno to połączyć. Im obszerniejsza klasa wodoszczelności tym niewłaściwa oddychalność. Ja bym raczej typował na kurtkę, która świetnie oddycha i odprowadza pot na zewnątrz. szczególnie świetnie ochrania przed wiatrem. oraz bywa w miarę wodoszczelna. Piszę w miarę, ponieważ prawda bywa ta, że jak zacznie lać to i tak zapewne przemokniecie. Zresztą w deszczu raczej rzadko będziecie biegali, a wiatr okaże się was atakował całą jesień. oraz uwierzcie, że w kompilacji ze spoconym ciałem, to właśnie zimny wiatr bywa waszym największym wrogiem. Kurtka może być z kapturem albo bez. Ja lubię posiadać kaptur, tak na wszelki wypadek. świetnie, jak da się go schować, albo ściągnąć gumkami. No i pamiętajcie, że ta kurtka alt2 powinna być dość niegruba i lekka. To nie powinno gruba kurtka chroniąca przed mrozami wyłącznie wiatrówka Jeżeli okaże się zimno możecie coś włożyć między bieliznę termiczną a kurtkę. U mnie bywa to albo t-shirt biegowy albo koszulka biegowa z długim rękawem. Wszelkie bluzy zostawcie sobie na zimę, sytuacji wyłącznie się w nich zgrzejecie. W taki składnik garderoby raczej bym nie inwestował. zapewne macie koszulki z różnych biegów, konkursów itd. Zresztą w czymś też biegaliście latem :) Przechodzimy na dół. W cieplejsze dni możecie dalej zakładać krótkie spodenki, nogi nie wyziębiają się tak jak góra naszego ciała. Ale co jak zacznie robić się zimno? możemy wybierać, getry albo dres. Panie zachęcam do getrów :)

A panowie, no cóż, kto co woli.bieganie  a  odpowiednie  ubranie

Ja powiem tak, getry okazują się bardziej praktyczne. Nie latają na nogach. Jak pada deszcz to nie robi się z nich zimny kompres. Nie nasiąkają tak wodą. Ale też nie każdy mężczyzna lubi prezentować swoje pośladki. Rozwiązaniem może być założenie krótkich spodenek na getry (zazwyczaj stosuję). A jeżeli chodzi o sam materiał. Zarówno dres i getry powinny być z tkaniny zapewniającego świetną oddychalność. jeszcze nie pora na gruby dres czy ocieplane getry. dziś pytanie, alt3 co na nogi? Skarpetki bez zmian. Jak bywa zimno to nie zakładajcie stopek ponieważ prosto załatwić sobie achillesy (zimno robi swoje). A o butach pisałem tutaj: Co prawda mowa tu o zimie, ale dokładnie jedno tyczy się jesieni. Jeżeli nie macie w szafie butów do biegania to kupujecie najnormalniejszy but szosowy (no chyba, że biegacie w obfitym terenie). Jeżeli to nie bywa wasza pierwotna para to opłaca się zastanowić się nad pewną cienką wodoodporną membraną. Z powyższego tekstu dowiecie się detali Tak naprawdę były nam jeszcze dłonie i skroń. Lekka oddychająca czapka i dokładnie takie same rękawiczki załatwiają sprawę. zaleca się je posiadać w szafie, ponieważ szczególnie przemarznięte dłonie to nic miłego. A uwierzcie, że da się naprawdę nieźle się załatwić (dawniej przez świetną minutą nie mogłem odpalić samochodu, ponieważ tak zgrabiały mi dłonie, że nie mogłem przekręcić kluczyka…). Więc zakładajcie rękawiczki, w razie czego możecie je ściągnąć i schować do kieszeni. okazują się jak chusteczki jednorazowe. Prawdopodobnie nie będą potrzebne, ale okazują się dni kiedy ratują biegaczowi życie :) To chyba wszystko. Ale jeszcze jedna, szczególnie ważna rzecz. Pamiętajcie o widoczności. Wasze ubrania muszę odbijać światło, posiadać odblaski. Jak biegacie w swoich zwykłych ubraniach to zaopatrzcie się w alt4 odblaski na nogi i ręce. Musicie myśleć o własnym bezpieczeństwie, a ze strony kierowcy wiem, że jesienią najtrudniej dostrzec pieszych siedząc za kierownicą samochodu.

Każde z nas ma swoje upodobania co do ubrań biegowych,

które dadzą mu luksus przy różnych temperaturach. zaleca się mimo wszystko upewnić się czy nie stroimy się za ciepło – przeważnie taki ubiór okaże się odbierał nam siłę. co więcej – szybko się spocimy i chłodne podmuchy wiatru będą wyziębiać nas prościej, gdy ubranie okaże się mokre od potu. prawidłowo okazuje się osłonić szyję i skroń, nawet w jesienne dni, gdy możemy wyjść lekko ubrani, np. jeszcze w niedługim rękawku. Zwykle w odpowiednio dobranym do ciepłoty powietrza ubraniu okaże się nam za zimno na początku ćwiczeniach, ale szybko się rozgrzejemy. Jeśli nie jesteś konkretny czy nie zmarzniesz – weź delikatną warstewkę, którą będziesz w stanie na siebie założyć albo zdjąć. Poeksperymentuj z ubiorem na trasie blisko mieszkaniu. W chłodne dni, niezależnie od tego co mamy na grzbiecie, luksus dość poprawią rękawiczki i czapka albo Buff. Uwaga! Pamiętajmy, że interesująca nas temperatura to ta odczuwalna. Dlatego z wyjątkiem wskazań słupka rtęci w termometrze trzeba jeszcze brać pod uwagę takie czynniki jak wiatr czy wilgotność powietrza.

Sprzedaż Treningów Personalnych


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness