Jak wybrać najlepsze damskie roleki?

Jak wybrać najlepsze damskie roleki?

Redakcja

2017-08-11

brak komentarzy

dziś bywa idealny czas na to, by jak najwięcej czasu spędzać na dworze.jak  wybrać  rolki

zamiast wyciskać siódme poty na siłowni, postaw na trening, gry grupowe, jazdę na rowerze czy na łyżwach. ci się wydaje o tych ostatnich ale nieustannie posiadasz wątpliwości, jaki sprzęt wybrać? A może martwisz się, że skoro owej nie jest w twoim życiu miejsca na rolki ani łyżwy to obecnie trudno ; wszystkiego nauczyć? Trudno o lepszego speca jeśli chodzi o rolki niż Bartosz Pisarek. Mowa o wielokrotnym Mistrz Polski oraz reprezentancie naszego kraju w Mistrzostwach Świata. Po dwóch niebezpiecznych kontuzjach zrezygnował z jazdy wyczynowej, dziś bywa trenerem wrotkarstwa, a po treningach przeprowadza z Arturem Nogalem sklep ze sprzętem wrotkarskim Proskates. Dlatego to właśnie z nim rozmawiamy o tym, co świetnie wziąć pod uwagę, gdy decydujemy się jeździć na łyżwach. 1. Na co zwrócić uwagę przed zakupem damskich rolek? Na co zwrócić uwagę, gdy po raz pierwszy nabywamy rolki? (żeby kupić korzystnej jakości, na dłużej oraz dostosowane do naszych potrzeb) Najważniejszą kwestią przy zakupie rolek bywa ich dopasowanie, wybór odpowiedniego rozmiaru. nie powinny być ani za znaczne ani za małe, ponieważ nie będą dawały pełnego komfortu podczas jazdy. Jeżdżąc mamy czerpać z tego radość, a nie zastanawiać się, czy coś nam uciska na nogę. Drugą niezwykle znaczącą kwestią bywa wybór odpowiedniego takie jak rolek - po pierwsze zdecydowanie polecamy rolki markowe, które dają nam gwarancję niezawodności oraz wytrzymałości. Jeśli są to nasze pierwsze rolki, to z całą pewnością powinien być to model rekreacyjny/fitnessowy tak, żeby bez schorzenia nauczyć się podstaw oraz zyskać stuprocentową gwarancję siebie. 2. Kto nie może jeździć na łyżwach albo wymaga specjalnego sprzętu?

Czy jakieś kontuzje sprawią, że np. możemy jeździć rekreacyjnie, kupić damskie rolki " src="a" />

a nie możemy we freestyle'u) Jazda na łyżwach nie niesie ze sobą żadnych ograniczeń wiekowych, natury zdrowotnej ani żadnych pozostałych. Rodzaj, w jakim chcemy jeździć, wybieramy na podstawie naszego zainteresowania oraz praktyki. Z całą pewnością da się powiedzieć, że jazda na łyżwach bywa sportem dla każdego oraz każdy odnajdzie w niej coś dla siebie. 3. Czy w sytuacji, gdy od razu wiemy, że chcemy postawić na jazdę błyskawiczną albo na freestyle oraz tak powinniśmy zacząć od rolek takie jak fitness czy Rolki to fantastyczny prezent. A dobre rolki to jeszcze więcej fantastyczny prezent. wyłącznie skąd mieć świadomość, które rolki są naprawdę dobre? Czym się różnią między sobą, które z tych różnic są kluczowe, a które nie maja wyższego nieistotne? Jak wybrać właściwe rolki spośród całego bogactwa rolek dostępnych w sprzedaży? oraz które będą odpowiednie dla zastosowań alt3 osoby, która je otrzyma? Wybierz rolki dla dorosłych w sklepie oto 5 rzeczy, na które świetnie zwrócić uwagę wybierając rolki: Producent. kupujemy rolki szanowanych firm. Na przykład: K2, Roces, Razors, RollerBlade, Salomon, Tempish.     But. Powinien być oczywiście komfortowy, ponieważ jedynie wtedy jazda jest przyjemnością. Szkielet buta wyprodukowany bywa z mocnych tworzyw sztucznych, głównym celem zapewnienia konstrukcji wytrzymałości oraz bezpieczeństwa. But wewnętrzny najrozsądniej jeśli bywa ukształtowany z uwzględnieniem anatomicznego formy stopy (niektóre modele są wyściełane materiałem z pamięcią formy). oraz nie zapominaj, jak istotne bywa mocne zapięcie!  jak  wybrać  dobre  rolki     Płoza. Kompozytowa lub aluminiowa. Płozy będą na stałe przymocowane do buta, lub wymienne.     Łożyska. zaznaczane parametrami ABEC (ABEC1, ABEC3, ABEC5, ABEC7, itd?) ? wyższe oznaczenie znaczy sprawniejsze łożysko.     Kółka. Tu kluczowe są 2 wskaźniki: twardość oraz wielkość. alt4    

  Twardość.

(Oznaczana liczbą z literką A): kółka miękkie to te z oznaczeniem poniżej 80A, twarde ? powyżej 90A. Kółka miękkie dają lepszą przyczepność, większy luksus jazdy, ale są wolniejsze. Kółka twarde dają większą szybkość, ale jazda na nich nie bywa już tak komfortowa.     Wielkość. Do jazdy szybkiej typowa wielkość to 90-100mm. Do jazdy rekreacyjnej ? 76-84mm. Do jazdy agresywnej: 56mm.   Przykładowe oznaczenie kółek w rolkach: 84mm/80A (czyli: wielkość 84mm, twardość 80A). To szczególnie oczekiwane oznaczenie kółek w rolkach do jazdy rekreacyjnej.     Plus ? możesz chcieć zwrócić uwagę na trzy nadprogramowe elementy: BOA Lacing System – zastępuje tradycyjne, czasochłonne sznurowanie kilkoma ruchami pokrętła (błyskawiczne zakładanie oraz zdejmowanie rolek). Ucho – Uchwyt w tylnej elementy rolki. Przydaje się podczas unoszenia sprzętu. Pochłaniacz wstrząsów. – Bajer, który przy jeździe rekreacyjnej możesz pozwolić sobie zignorować.

 

Zobacz też

FormExplode Cena


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness