Jak picie kawy wpływa na twój organizm? To może być niebezpieczne!

Jak picie kawy wpływa na twój organizm? To może być niebezpieczne!

Redakcja

2017-08-08

brak komentarzy

mała czarna to jedna z więcej popularnych używek. wpływ  kawy  na  orgnizm

Co więcej, mnóstwo badaczy sądzi, że uzależnia co najmniej tak silnie jak papierosy czy amfetamina. Nic dziwnego, że nie kończą się rozmowy na temat tego, czy okazuje się zdrowa. przez dekady panowała opinia, że szkodzi oraz może przyczyniać się do mnóstwo dolegliwości, najdogodniej więc całkiem z niej zrezygnować. Później rozpoczęto wychwalać zalety niewielkiej ciemnej, chociazby fakt, że posiada dużo korzystnych dla sprawności przeciwutleniaczy. A jak mała czarna oddziałuje na naszą figurę? Wpływ kawy na to, ile ważymy, jest zależne przede wszystkim od indywidualnych uwarunkowań ludzkiego ustroju. Kofeina podnosi ze względu na to że ilość hormonu nerwów (kortyzolu) oraz adrenaliny odpowiedzialnej za pobudzenie. Każdy człowiek odpowiada w innym przypadku na takie krótkotrwałe modyfikacje w organizmie. Jedna osoba poczuje się pobudzona oraz zmniejszy się jej apetyt, druga w wyniku nerwów sięgnie po pewną przegryzkę warto także zaznaczyć, że mała czarna podnosi ilość insuliny oraz sprzyja odkładaniu się tłuszczu. mimo wszystko zdaniem dr Jacquesa Frickera posiada w składzie także substancje, które Wow! Sprawdź, jak picie kawy wpływa na twój organizm spalają tłuszcz. oddziałuje więc na organizm neutralnie. Czy na pewno? dużo osób twierdzi, że mała czarna wzmacnia im w odchudzanie. oraz nie chodzi tu jedynie o to, że kofeina rozbudza organizm. Ludzie na kuracji rzadko ze względu na to że decydowali się, żeby wymienić szklankę tego napoju na np. pastylkę z kofeiną. Czy więc okazuje się możliwe, żeby mała czarna zawierała składniki, które pomagają schudnąć? Jacob Greenberg oraz współpracownicy z Uniwersytetu w Pensylwanii postanowili zbadać, czy mała czarna rzeczywiście hamuje apetyt. A jeżeli tak, to czy odpowiedzialna za taki efekt rzeczywiście okazuje się kofeina, a może inne składniki zwarte w niewielkiej ciemnej? Żeby to sprawdzić, naukowcy przeprowadzili interesujący doświadczenie. Zanim mimo wszystko opiszemy samoczynnie badanie, zastanówmy się, co sprawia, że czujemy się głodni. Wpływa na to oczywiście dużo procesów występujących w naszym organizmie. osobiście regulacja uczucia głodu oraz sytości odbywa się mimo wszystko przede wszystkim dzięki hormonom leptynie oraz grelinie oraz peptydowi YY. Mówiąc w skrócie, leptyna sprawia, że jesteśmy głodni, natomiast grelina oraz peptyd YY są odpowiadające za uczucie sytości. Czy alt2 mała czarna ma wpływ na wydzielanie którejkolwiek z tych substancji? Żeby to zbadać, naukowcy przygotowali cztery napoje: zwykłą kofeinę, kofeinę bezkofeinową, wodę z kofeiną oraz czystą wodę. Badanym najpierw pobrano krew, a później dano im do wypicia jeden z 4 napojów. Przy tym gracze analiz nie wiedzieli, co właściwie piją. Po pewnym czasie ponownie sprawdzono ilość hormonów, pytano też badanych, czy odczuwają się głodni. Jakie były wyniki? Okazało się, że żaden z napojów nie oddziaływał na hormony leptynę oraz grelinę.

Zmieniał się za to ilość peptydu YY.wady  picia  kawy

Najwięcej owej substancji wytwarzał organizm osób, które piły kofeinę bezkofeinową. Te same osoby deklarowały, że odczuwają najmniejszy głód. Wynika z tego, że mimo obiegowej opinii, to nie kofeina redukuje apetyt. oddziałuje tak inna substancja wchodząca w skład kawy – nie wiadomo dodatkowo która, a przecież są ich setki. Jeśli natomiast pijemy zwykłą kofeinę, efekt może być wręcz odwrotny. być może zwiększy się nam ilość peptydu YY, ale zwiększy się także ilość kortyzolu oraz pojawią się wahania insuliny, co może spowodować, że alt3 będziemy chcieli dotknąć po słodką przegryzkę. Więc prawdopodobnie, jeżeli pijemy kofeinę przede wszystkim dla smaku, trzeba przerzucić się na bezkofeinową wersję? Od lat dyskutuje się o małej ciemnej - zdrowa czy nie zdrowa. Piszę to w sobotnie popołudnie oraz z przyjemnością analizuję o jutrzejszej porannej małej ciemnej, która ożywi mnie z zaspania po sobotniej nocy oraz wprawi nas w dnia humor przy śniadaniu. Nie pijam jej niejednokrotnie oraz dlatego czuję się bezpieczny, nawet jeśli niesie jakieś niebezpieczeństwo (np. zakwaszenia) - w myśl powiedzenia, że najważniejszy okazuje się umiar. oraz ochrania to przed uzależnieniem - każde okazuje się pewną formą utraty kontroli nad sobą... Do poprzednich dywagacji na ten temat -http://lepszezdrowie.info/kofeina.htm doszła dziś pocieszająca informację z Jak wynika z najnowszych badań, zaledwie dwie kawy dziennie będą wystarczające, by faceci zaczęli odczuwać wstydliwą schorzenie mamy przyswojone dziesiątki badań, które udowodniły, że jest korelację pomiędzy piciem kawy a doświadczeniem nietrzymania moczu u niewiast. Niewiele jest mimo wszystko doniesień naukowych, czy taką samą zależność obserwujemy u mężczyzn. Z tym większym zainteresowaniem trzeba przyjrzeć się najnowszemu badaniu przeprowadzonemu alt4 przez badaczy z University of Alabama, którego wyniki były opublikowane w "Journal of Urology Naukowcy przeanalizowali dane mniej więcej 4 tys. mężczyzn. Sprawdzali ich stan kondycji w latach 2005-2008. Interesowali się nie jedynie tym, ile kaw dziennie spożywają wolontariusze, ale praktycznie, jaką mają zestaw dań.

Okazuje się, że faceci, którzy piją zaledwie dwie kawy dziennie,jak  mała  czarna  wpływa  na  organizm

częściej cierpią ze względu nietrzymania moczu niż ich koledzy, którzy wolą pić wodę. jednakowym autorzy analiz dowiedli, że jest zależność pomiędzy spożywaniem kofeiny a wystąpieniem trudu nietrzymania moczu u mężczyzn. Co istotne, im więcej mężczyźni piją kaw, tym częściej chorują na nietrzymanie moczu. Badanie udowodniło, że faceci, którzy spożywali najwięcej kaw, 2 razy częściej doświadczali przypadłości niż mężczyźni, którzy pili najmniej napojów z kofeiną. Autorzy analiz dokładnie to policzyli: faceci spożywający co najmniej 234 mg kofeiny dziennie byli o 72 proc. bardziej narażeni na umiarkowaną lub ciężką kondycję nietrzymania moczu w porównaniu do mężczyzn, pijących najmniejszą porcję kawy.   Według lekarzy, kofeina może podrażniać pęcherz oraz zaostrzać dolegliwości z tym związane.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness