Jak uzupełniać niedobory elektrolitów? Musisz to wiedzieć!

Jak uzupełniać niedobory elektrolitów? Musisz to wiedzieć!

Redakcja

2017-08-01

brak komentarzy

  Hiperkalcemia, czyli nadto wysokie stężenie wapnia, może wskazywać

na nadczynność przytarczyc, dodatkowo na nowotwory, które wydzielają różne substancje powodujące uwalnianie wapnia z kości. ntensywne treningi, wytężona praca fizyczna, długotrwałe przebywanie na słońcu – to wszystko może doprowadzić do niebezpiecznego spadku poziomu elektrolitów w naszym organizmie. Sprawdź, jak do tego nie dopuścić. Elektrolity okazują się to związki chemiczne, które posiadają zdolność przewodzenia elektrycznego. Zaliczamy do nich przede wszystkim: sód, potas, magnez i wapń. Elektrolity powstają w płynach ustrojowych w naszym ciele, a ich odpowiedni pułap okazuje się niezbędny do właściwego funkcjonowania człowieczego ustroju. Elektrolity znajdują się niemal w dowolnym kolejnym jedzeniu i napoju, jaki spożywamy, co znaczy, że odpowiednia jadłospis można, by każdego dnia przyjmować ich potrzebne ilości. Niedobory elektrolitów, mające znaczący wpływ na nasze samopoczucie, wywołane okazują się przede wszystkim odwodnieniem człowieczego ustroju – czy to w wyniku nadmiernego wysiłku, czy nadto długiego przesiadywania na słońcu. symptomy niedoboru elektrolitów w organizmie: pogorszenie samopoczucia, osłabienie, drżenie mięśni, zawroty i migreny, arytmia, nudności, ospałość.

Co może spowodować spadek elektrolitów w organizmie?jak  uzupełniać  elektrolity

wytężony wysiłek fizyczna, korzystanie z niewystarczającej ilości wody, gorączka, rozwolnienie i wymioty, upalna pogoda, przebywanie na słońcu i nadmierne pocenie się. Jak uniknąć niedoborów elektrolitów? przyjmować większe ilości wody (w tym przede wszystkim płynu mineralnej) w czasach intensywnego wysiłku fizycznego, upałów i problemy powodujących odwodnienie, używać menu zasobną w sód, potas, wapń i magnez, w przypadku ludzi trenujących – pić Jak uzupełniać niedobory elektrolitów? napoje izotoniczne w trakcie ćwiczeń, w przypadku problemy powodujących spore ubytki elektrolitów – przyjmować wszystkie pierwiastki w postaci suplementów (po wskazówek lekarskiej). Źródła elektrolitów: potas: suszone morele i figi, banany, awokado, kartofle, seler, pomidory, kiwi; sód: sól kuchenna, żółty ser, drób, ryby, przyprawy; magnez: gorzkie kakao, kasza gryczana, orzechy, migdały, pestki dyni, rośliny strączkowe; wapń: mleko, maślanka, żółty ser, kefiry, kefir, twaróg, szpinak, ziarno sezamowe. Tagi (4): elektrolity, źródła elektrolitów, odwodnienie, jak uzupełniać elektrolity Elektrolity odgrywają dość dużą funkcję w transporcie wody poprzez błony komórkowe. Zapewniają prawidłową funkcję nerwów, mięśni i gospodarki energetycznej w organizmie, dodatkowo regulują  porcję wody w różnych partiach ciała. Niedobór któregokolwiek elektrolitów, może spowodować poważne komplikacje w funkcjonowaniu całego układu.

Co przynosi niedobór?elektrolity  dla  sportowców

Przede wszystkim poważne dolegliwości związane z gorączką, wymiotami i biegunką. Na niedobór niekorzystnie wpływają długie okresy upalne, a w związku z tym nadmierne pocenie się i wyczerpanie natury cielesnej. następną czynnikiem sprawczym bywa korzystanie z nadto niewielkiej ilości wody połączone z nieprawidłowym odżywianiem się.  Nasz organizm uwalnia również dużą część wody i elektrolitów poprzez skórę, nerki i płuca podczas występowania wysokiej temp.. Ta naturalna reakcja organizmu przynosi wyczerpanie zapasów cieczy, dodatkowo zachwianie równowagi elektrolitów i oddziaływania chemicznych organizmu.    Jakie są symptomy niedoboru elektrolitów? Z zasady doświadcza się gorsze samopoczucie i ogólne osłabienie organizmu wywołane odwodnieniem. z wyjątkiem tego zaburzenia nerwowo-mięśniowe, problemy z rytmem pracy zawodowej zawodowej serca, dodatkowo drżenie mięśni.  brak potasu przejawia się znużeniem, zdeformowaniem funkcji ośrodkowego układu nerwowego (apatia, alt2 ospałość), arytmią serca, osłabieniem i drżeniem mięśni i opuchliznami nóg. Do pozostałych objawów trzeba zaliczyć łamliwość kości, paraliż, apatię, brak orientacji i uszkodzenie nerek, wywołane długotrwałym przyjmowaniem leków przeczyszczających i diuretycznych. Do objawów niedoboru chlorku zalicza się: obniżenie zdenerwowania mięśniowego, brak apetytu, letarg, a u niemowląt nieprawidłowy rozwijanie się i wzrost.  Aby uniknąć skutków niedoboru elektrolitów, urozmaicaj swoją jadłospis, niech znajdą się w niej wszystkie artykuły! Podczas wysiłku fizycznego zadbaj o uzupełnianie organizmu odpowiednimi płynami, przede wszystkim wodą i napojami izotonicznymi, objawom niedoboru możesz zapobiegać domowymi sposobami, takimi jak korzystanie z witaminy C i spożywanie wielkich ilości owoców. Czy wiesz, że razem z później pozbywamy się wyłącznie szkodliwych produktów wyprodukowanych w wyniku przemian metabolicznych, ale również ubywa nam cennych minerałów i elektrolitów? Ich utrata powoduje spadek zdolności absorpcji wody poprzez nasz organizm, w wyniku czego może pojawić się odwodnienie. Dlaczego trzeba pić wodę z solą? Oczywiście mowa o soli himalajskiej, a nie soli kuchennej. Tradycyjna sól oczyszczana bywa chemicznie, co powoduje nasycenie jej tymi składnikami (mniej więcej 3 procentach). Ponadto w procesie oczyszczania poddawana bywa suszeniu w temperaturze dochodzącej nawet do 650 stopni Celsjusza. W wyniku tak wysokiej temp. gubi ona wszelkie substancje pokarmowe.

Natomiast sól himalajska bywa solą naturalną, która nie bywa poddawana chemicznej obróbce.  jak  uzupełniać  elektrolity  w  domu

W jej zawartości znajdują się liczne substancje pokarmowe, a do najważniejszych zaliczamy: 84 minerały, elektrolity, żelazo, jod, magnez, cynk i wapń. Dodając do wody szczyptę soli himalajskiej, uzupełnimy niezbędne alt3 minerały i elektrolity, które okazują się konieczne do prawidłowego absorpcji wody. Przypomnę, niedobór elektrolitów prowadzi do choroby z sercem, drżeniem ciała, a nawet omdleń. Taki napój może nas przed tym uchronić. zaleca się również przeczytać: Oczyść krew, a pozbędziesz się zmęczenie i chorób. Jak to wykonać? Kliknij, aby się dowiedzieć. 4 zalet picia wody z solą himalajską! 1. Poprawia prezencję cery. Dzięki zawartości siarki, jodu, cynku i chromu korzystnie wpływa na modyfikacje skórne (trądzik, wysypki, infekcje skórne). Ponadto przyspiesza przebieg gojenia się ran. 2. wzmacnia procesy trawienne. Wypicie już jednej szklanki z solą himalajska powoduje wzmożoną pracę ślinianek, które zaczynają wytworzyć enzym o nazwie amylazyna. Enzym taki bierze udział w pierwszej fazie trawienia i niwelowania cukrów. 3. Dostarcza niezbędne minerały. Dzięki systematycznemu stosowaniu wody z solą himalajską uzupełnimy najważniejsze pierwiastki i minerały, okazują się one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Metoda na Twoje natychmiastowe zrzucanie nadwagi bez wyrzeczeń. Jak to przeprowadzić? Kliknij tutaj, aby się dowiedzieć. 

4. redukuje natężenie sytuacji stresogennych i upraszcza zasypianie.

duża dawka minerałów przyczynia się do obniżenia hormonów rodzaju adrenalina i kortyzol, dzięki temu prościej zaśniemy. Kliknij poniżej w „Lubię to!”, a będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowych artykułach z mojego bloga.   Jak odpowiednio przygotować taki napój? W takiej metodzie ważne bywa, aby nie przesadzić z zawartością soli. Pamiętajmy, iż dzienna zalecana dawka soli wynosi maksymalnie 3 gramy. Dlatego też do tego roztworu powinniśmy użyć wyłącznie niewielkiej szczypty soli himalajskiej. Dzięki temu uzyskamy alt4 roztwór solny o zawartości mniej więcej 1%. Roztwór taki należy pić poprzez 7 dni, po tym czasie robimy przerwę. Po spożyciu takiego roztworu zaledwie w paręnaście minut zostaje on przekształcony i zaczyna pracować jako elektrolit i antyoksydant. Uważajmy przy wyborze soli himalajskiej, gdyż na rynku trzeba spotkać dużo podróbek.

Prawdziwa i oryginalna sól himalajska posiada różowe zabarwienie,

które wywołane bywa zawartością żelaza (w jednym ziarenku powinno być min. 1,5% żelaza). Dla przykładu podam kilka sprawdzonych przeze mnie soli himalajskich. zaleca się kierować się zabarwieniem i wielkością ziaren. Osobiście wybieram sól od wytwórcy spod nazwy Skarby Oceanu, ma ona szczególnie charakterystyczną barwę na tle konkurencji. Nie posiada składniku przeciwzbrylającej, a do tego bywa w szczególnie przystępnej cenie. Aby sprawdzić, w którym sklepie trzeba ją nabyć w najniższej ceniekliknij tutaj. Co robić w cięższych przypadkach odwodnienia i braku elektrolitów? Niski zawartość elektrolitów ukazuje się poprzez liczne rezultaty np. zawroty głowy, zakłócony rytm serca, osłabienie i drżenie mięśni. Jeśli chcemy w szybki sposób uzupełnić brakujące produkty, to trzeba dotknąć po coś mocniejszego, czyli po elektrolity w czystej postaci. Osoby, które nie ćwiczą ruchowo trzeba, że sięgną po standardowe elektrolity o podwyższonej zawartości. Posiadają one duże porcji najważniejszych minerałów. Taki preparat znajdziesz w niskiej cenie w kliknij tutaj. Natomiast osoby, które zazwyczaj ćwiczą ruchowo, powinny zainteresować się preparatami, w których skład zaliczają się elektrolity w postaci jonowej i ultraśladowe pierwiastki. Preparat o takim zawartości znajdziesz w najniższej cenie w kliknij tutaj.


Dodaj komentarz


Brak komentarzy

Bądź pierwszy i zostaw komentarz !

dieta_i_fitness